Nota prawna

Punktem wyjścia to analizy prawnej tego co robię na tym serwisie niech będzie stosowna Ustawa o prawie autorskim, a dokładnie jej Artykuł 23, który tu zacytuję:

USTAWA

o prawie autorskim i prawach pokrewnych

z dnia 4 lutego 1994 r., publikator: Dz. U. 1994, nr 24, poz. 83, tekst jednolity: Dz. U. 2016, poz. 666.

(...)

Art. 23.

1. Bez zezwolenia twórcy wolno nieodpłatnie korzystać z już rozpowszechnionego utworu w zakresie własnego użytku osobistego. (...)

2. Zakres własnego użytku osobistego obejmuje krąg osób pozostających w związku osobistym, w szczególności pokrewieństwa, powinowactwa lub stosunku towarzyskiego.

(...)

To co robię za pomocą tego serwisu to korzystam z już rozpowszechnionych utworów, poprzez przetwarzanie ich, analizę, różnego rodzaju obróbkę (zarówno tekstów i kompozycji pierwotnych Bacha i jego kolegów jak i współczesnych wykonawców, twórców przekładów, wykonań muzycznych itp.). Korzystam z tego sam, ale też daję do korzystania w kręgu osób pozostających ze mną w związku osobistym, w szczególności w gronie przyjaciół, rodziny oraz w stosunku towarzyskim wynikającym w faktu naszego poznania się.

Jeżeli więc nie znasz mnie masz do wyboru dwie możliwości: opuść ten serwis i nie korzystaj albo mnie poznaj. Przypuszczam, że będzie nam poznać się łatwo - wszak mamy wspólne zainteresowania, interesują nas Kantaty Bacha po polsku. Tylko ja mając już wielu znajomych na poznawanie nowych mam coraz mniej czasu - ale będę próbował.

Aby jednak nie budzić Demonów Praw Autorskich i Pokrewnych, serwis ten ma poblokowany dostęp do wielu swoich funkcjonalności. Szczegóły opisane są na stronie Prawa dostępu. Jeżeli osobiście uważasz, że jednak jakieś prawa - robiąc to, co robię naruszam - proszę, skontaktuj się ze mną, aby mi o tym powiedzieć, poinformować, w szczególności uzgodnić zasady na jakich mogę robić to co robię, lub zostać w przekonaniu, że robić tego nie powinienem. Kontakt wskazany jest na stronie Kontakt.

Jeżeli jednak naruszasz prawa dostępu, próbujesz się tu włamywać, zdobywać hasła brudnymi i brutalnymi metodami to wiedz, że źle robisz. Radzę Ci - nie rób tak więcej.